Życie okablowane: kim jesteśmy w epoce przekazu cyfrowego Charles Jonscher

ISBN:

Published: 2001

Paperback

339 pages


Description

Życie okablowane: kim jesteśmy w epoce przekazu cyfrowego  by  Charles Jonscher

Życie okablowane: kim jesteśmy w epoce przekazu cyfrowego by Charles Jonscher
2001 | Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, ZIP | 339 pages | ISBN: | 6.64 Mb

Książka Charlesa Jonschera nawiązuje do tematu zasygnalizowanego w ostatnim rozdziale Miękkiego ostrza Paula Levinsona. Opowiada o tym, co w człowieku prawdziwie ludzkie, nieredukowalne, co odróżnia go od komputera. Wypełnia lukę między Gatesem aMoreKsiążka Charlesa Jonschera nawiązuje do tematu zasygnalizowanego w ostatnim rozdziale Miękkiego ostrza Paula Levinsona.

Opowiada o tym, co w człowieku prawdziwie ludzkie, nieredukowalne, co odróżnia go od komputera. Wypełnia lukę między Gatesem a Lemem, między dziecięcym, aroganckim entuzjazmem technokraty a pesymizmem filozofa.Jej tematem jest bitwa o serca i umysły w epoce cyfrowej. W kolejnych rozdziałach, w których autor omawia między innymi zagadnienia i perspektywy sztucznej inteligencji, cyberprzestrzeń i Internet, cyfrowe technologie przyszłości, przewija się ta sama myśl: umysł człowieka, w odróżnieniu od ludzkich mięśni, nie może zostać zastąpiony przez maszynę.

Książka ma głęboko humanistyczną wymowę, co jest tym bardziej przekonujące, że autor nie jest z wykształcenia humanistą, którego można by posądzić o obronę traconych pozycji, lecz inżynierem, mającym praktyczne doświadczenia zarówno w pisaniu programów komputerowych, jak i projektowaniu sprzętu.Enter answer

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Życie okablowane: kim jesteśmy w epoce przekazu cyfrowego":


mobilneraporty.pl

©2014-2015 | DMCA | Contact us